Body Measurements
Height and Weight
How tall is Adrienne Barbeau, and what is her weight?

| Weight | 130 lbs / 53 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 3½ in / 161 cm |
Body size
| Bra size | 36DD (US) / 80E (EU) |
|---|---|
| Cup size | DD (US) |
| Breast/Bust size | 36 in / 91 cm |
| Waist size | 25 in / 64 cm |
| Hips size | 36 in / 91 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 6.5 (US) |
Appearance
| Eye Color | Dark Brown |
|---|---|
| Hair Color | Dark Brown |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | White |