Body Measurements
Height and Weight
How tall is Margarida Corceiro, and what is her weight?

| Weight | 119 lbs / 54 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 8 in / 173 cm |
Body size
| Bra size | 32D (US) / 70D (EU) |
|---|---|
| Cup size | D (US) |
| Breast/Bust size | 35 in / 89 cm |
| Waist size | 24 in / 61 cm |
| Hips size | 36 in / 91 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 5 (US) |
Appearance
| Eye Color | Blue |
|---|---|
| Hair Color | Blonde |
| Nationality | Portuguese |
| Race / Ethnicity | White |