Body Measurements
Height and Weight
How tall is Mia Khalifa, and what is her weight?

| Weight | 121 lb / 55 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 2 in / 157 cm |
Body size
| Bra size | 44E (US) / 100E (EU) |
|---|---|
| Breast/Bust size | 40 in / 102 cm |
| Waist size | 25 in / 66 cm |
| Hips size | 36 in / 92 cm |
| Cup size | E (US) |
| Dress Size | 8 (US) or 40 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 6 (US) |
Appearance
| Eye Color | Dark brown |
|---|---|
| Hair Color | Black |
| Nationality | American, Lebanese |
| Race / Ethnicity | Multiracial |