Body Measurements
Height and Weight
How tall is Sydney Sweeney, and what is her weight?

| Weight | 110 lbs / 50 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 3 in / 160 cm |
Body size
| Bra size | 32F (US) / 70F (EU) |
|---|---|
| Cup size | F (US) |
| Breast/Bust size | 36 in / 91 cm |
| Waist size | 23 in / 58 cm |
| Hips size | 35 in / 89 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 (US) |
Appearance
| Eye Color | Blue |
|---|---|
| Hair Color | Blonde |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | White |