Body Measurements
Height and Weight
How tall is Maria Nagai, and what is her weight?

| Weight | 129 lbs / 58 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 3 in / 160 cm |
Body size
| Bra size | 38H (US) / 85H (EU) |
|---|---|
| Cup size | H (US) |
| Breast/Bust size | 38 in / 97 cm |
| Waist size | 28 in / 71 cm |
| Hips size | 45 in / 114 cm |
| Dress Size | 8 (US) / 40 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 8.5 (US) |
Appearance
| Eye Color | Brown |
|---|---|
| Hair Color | Black |
| Nationality | Japanese |
| Race / Ethnicity | Asian |