Body Measurements
Height and Weight
How tall is Sophie Powers, and what is her weight?

| Weight | 110 lbs / 50 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 4 in / 163 cm |
Body size
| Bra size | 32B (US) / 70B (EU) |
|---|---|
| Cup size | B (US) |
| Breast/Bust size | 32 in / 86 cm |
| Waist size | 24 in / 61 cm |
| Hips size | 34 in / 86 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 5 (US) |
Appearance
| Eye Color | Brown |
|---|---|
| Hair Color | Brown |
| Nationality | Canadian |
| Race / Ethnicity | White |