Body Measurements
Height and Weight
How tall is Ayesha Curry, and what is her weight?

| Weight | 141 lbs / 64 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 8 in / 173 cm |
Body size
| Bra size | 34B (US) / 75B (EU) |
|---|---|
| Cup size | B (US) |
| Breast/Bust size | 34 in / 86 cm |
| Waist size | 24 in / 61 cm |
| Hips size | 38 in / 97 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 10 (US) |
Appearance
| Eye Color | Brown |
|---|---|
| Hair Color | Black |
| Nationality | Canadian-American |
| Race / Ethnicity | Mixed-race (Black) |