Holland Roden’s height is 5 ft 3 in / 160 cm. Her weight is 117 lbs / 53 kg. Her bra size is 32B. Holland Roden’s body measurements are 34-25-35 inches. Her shoe size is 7 (US). Her dress size is 4 (US). Her hair color is Blonde. Her eye color is Hazel.
Holland Roden Family Details
Father: Dr. Jay Roden
Mother: Not Publicly Available
Spouse/Relationship: Max Carver (2014 – 2016) and Ian Bohen (2013 – 2014)
Children: No
Siblings: Taylor Roden, Scott Roden, Ryan Roden
Holland Roden Education
- University of California, Los Angeles
- Highland Park High School
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Holland Roden, and what is her weight?

| Weight | 117 lbs / 53 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 3 in / 160 cm |
Body size
| Bra size | 32B (US) / 70B (EU) |
|---|---|
| Cup size | B (US) |
| Breast/Bust size | 34 in / 86 cm |
| Waist size | 25 in / 64 cm |
| Hips size | 35 in / 89 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 (US) |
Appearance
| Eye Color | Hazel |
|---|---|
| Hair Color | Blonde |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | White |
Read: Holland Taylor, Sarah Paulson, and Rachel Zegler.
Dear Readers, We shared Holland Roden’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.