Holland Taylor’s height is 5 ft 4 in / 163 cm. Her weight is 128 lbs / 58 kg. Her bra size is 36A. Holland Taylor’s body measurements are 36-24-36 inches. Her shoe size is 10 (US). Her dress size is 6 (US). Her hair color is Blonde. Her eye color is Dark Brown.
Holland Taylor Family Details
Father: C. Tracy Taylor
Mother: Virginia Taylor
Spouse/Relationship: Sarah Paulson
Children: No
Siblings: Patricia Taylor, Pamela Taylor
Holland Taylor Education
- University of Santa Monica
- Bennington College
- Westtown School
- Stella Adler Studio of Acting
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Holland Taylor, and what is her weight?

| Weight | 128 lbs / 58 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 4 in / 163 cm |
Body size
| Bra size | 36A (US) / 80A (EU) |
|---|---|
| Cup size | B (US) |
| Breast/Bust size | 36 in / 91 cm |
| Waist size | 24 in / 61 cm |
| Hips size | 36 in / 91 cm |
| Dress Size | 6 (US) / 38 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 10 (US) |
Appearance
| Eye Color | Dark Brown |
|---|---|
| Hair Color | Blonde |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | White |
Read: Sarah Paulson, Rachel Zegler, and Elizabeth Debicki.
Dear Readers, We shared Holland Taylor’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.