Rachel Zegler’s height is 5 ft 2 in / 157 cm. Her weight is 110 lbs / 50 kg. Her bra size is 32C. Rachel Zegler’s body measurements are 34-25-34 inches. Her shoe size is 6.5 (US). Her dress size is 4 (US). Her hair color is Brown. Her eye color is Brown.
Rachel Zegler Family Details
Father: Craig Zegler
Mother: Gina Zegler
Spouse/Relationship: Josh Andrés Rivera (2021–2024), Nathan Louis-Fernand (2025–2026)
Children: No
Siblings: Jacqueline Zegler
Rachel Zegler Education
Immaculate Conception High School (Lodi, New Jersey)
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Rachel Zegler, and what is her weight?

| Weight | 110 lbs / 50 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 2 in / 157 cm |
Body size
| Bra size | 32C (US) / 70C (EU) |
|---|---|
| Cup size | C (US) |
| Breast/Bust size | 34 in / 86 cm |
| Waist size | 25 in / 64 cm |
| Hips size | 34 in / 86 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 6.5 (US) |
Appearance
| Eye Color | Brown |
|---|---|
| Hair Color | Brown |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | White |
Read: Elizabeth Debicki, Karlie Kloss, and Mamie Gummer.
Dear Readers, We shared Rachel Zegler’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.