Manuela Arcuri’s height is 5 ft 9 in / 175 cm. Her weight is 134 lbs / 61 kg. Her bra size is 36D. Manuela Arcuri’s body measurements are 36-27-40 inches. Her shoe size is 8 (US). Her dress size is 8 (US). Her hair color is Black. Her eye color is Hazel.
Manuela Arcuri Family Details
Father: Cataldo Onaldo Arcuri
Mother: Lella Arcuri
Spouse/Relationship: Giovanni Di Gianfrancesco
Children: Brandon Thomas Lee, Dylan Jagger Lee
Siblings: Mattia Di Gianfrancesco
Manuela Arcuri Education
High School in Latina
Pietro Scharoff Academy of Dramatic Arts
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Manuela Arcuri, and what is her weight?

| Weight | 134 lbs / 61 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 9 in / 175 cm |
Body size
| Bra size | 36D (US) / 80D (EU) |
|---|---|
| Cup size | D (US) |
| Breast/Bust size | 36 in / 91 cm |
| Waist size | 27 in / 67 cm |
| Hips size | 40 in / 102 cm |
| Dress Size | 8 (US) / 40 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 8 (US) |
Appearance
| Eye Color | Hazel |
|---|---|
| Hair Color | Black |
| Nationality | Italian |
| Race / Ethnicity | White |
Read: Pamela Anderson, Rachel Hunter, and Lottie Moss.
Dear Readers, We shared Manuela Arcuri’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.