Jennie Kim’s height is 5 ft 4 in / 163 cm. Her weight is 110 lbs / 50 kg. Her bra size is 32B. Jennie Kim’s body measurements are 32-24-34 inches. Her shoe size is 6.5 (US). Her dress size is 4 (US). Her hair color is Dark Brown. Her eye color is Black.
Jennie Kim Family Details
Father: Not Publicly Available
Mother: Mrs. Kim
Spouse/Relationship: No
Children: No
Siblings: Mattia Di Gianfrancesco
Jennie Kim Education
Waikowhai Intermediate School
ACG Parnell College
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Jennie Kim, and what is her weight?

| Weight | 110 lbs / 50 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 4 in / 163 cm |
Body size
| Bra size | 32B (US) / 70B (EU) |
|---|---|
| Cup size | B (US) |
| Breast/Bust size | 32 in / 81 cm |
| Waist size | 24 in / 61 cm |
| Hips size | 34 in / 86 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 6.5 (US) |
Appearance
| Eye Color | Black |
|---|---|
| Hair Color | Dark Brown |
| Nationality | South Korean |
| Race / Ethnicity | Asian (Korean) |
Read: Manuela Arcuri, Pamela Anderson, and Rachel Hunter.
Dear Readers, We shared Jennie Kim’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.