Body Measurements
Height and Weight
How tall is Abella Danger, and what is her weight?

| Weight | 130 lbs / 59 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 4 in / 163 cm |
Body size
| Bra size | 34C (US) / 75C (EU) |
|---|---|
| Cup size | C (US) |
| Breast/Bust size | 34 in / 86 cm |
| Waist size | 27 in / 69 cm |
| Hips size | 39 in / 99 cm |
| Dress Size | 6 (US) / 38 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 8.5 (US) |
Appearance
| Eye Color | Hazel |
|---|---|
| Hair Color | Brown |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | White |