Keke Palmer’s height is 5 ft 6 in / 168 cm. Her weight is 128 lbs / 58 kg. Her bra size is 34B. Keke Palmer’s body measurements are 36-25-37 inches. Her shoe size is 9 (US). Her dress size is 6 (US). Her hair color is Black. Her eye color is Dark Brown.
Keke Palmer Family Details
Father: Larry Palmer
Mother: Sharon Palmer
Spouse/Relationship: Darius Jackson
Children: –
Siblings: Loreal Palmer, Lawrencia Palmer, Lawrence Palmer
Keke Palmer Education
- Rickover Junior High School
- St. Benedict School Blue Island
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Keke Palmer, and what is her weight?

| Weight | 128 lbs / 58 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 6 in / 168 cm |
Body size
| Bra size | 34B (US) / 75B (EU) |
|---|---|
| Cup size | B (US) |
| Breast/Bust size | 36 in / 91 cm |
| Waist size | 25 in / 64 cm |
| Hips size | 37 in / 94 cm |
| Dress Size | 6 (US) / 38 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 9 (US) |
Appearance
| Eye Color | Dark Brown |
|---|---|
| Hair Color | Black |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | Black (African-American) |
Read: Desire Inglander, Blake Lively, and Odessa A’zion.
Dear Readers, We shared Keke Palmer’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.