Michelle Rodriguez’s height is 5 ft 5 in / 165 cm. Her weight is 121 lbs / 55 kg. Her bra size is 34B. Michelle Rodriguez’s body measurements are 34-25-34 inches. Her shoe size is 7 (US). Her dress size is 4 (US). Her hair color is Black. Her eye color is Dark Brown.
Michelle Rodriguez Family Details
Father: Rafael Rodriguez
Mother: Carmen Milady Pared
Spouse/Relationship: Unmarried
Children: No
Siblings: Omar Rodriguez, Raul Rodriguez
Michelle Rodriguez Education
Dropped out of William L. Dickinson High School in Jersey City, NJ.
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Michelle Rodriguez, and what is her weight?

| Weight | 121 lbs / 55 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 5 in / 165 cm |
Body size
| Bra size | 34B (US) / 75B (EU) |
|---|---|
| Cup size | B (US) |
| Breast/Bust size | 34 in / 86 cm |
| Waist size | 25 in / 64 cm |
| Hips size | 34 in / 86 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 (US) |
Appearance
| Eye Color | Dark Brown |
|---|---|
| Hair Color | Black |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | Latin |
Read: Debby Ryan, Eileen Gu, and Ella Hunt.
Dear Readers, We shared Michelle Rodriguez’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.