Ella Hunt’s height is 5 ft 5 in / 165 cm. Her weight is 121 lbs / 55 kg. Her bra size is 32B. Ella Hunt’s body measurements are 33-24-33 inches. Her shoe size is 8 (US). Her dress size is 2 (US). Her hair color is Brown. Her eye color is Hazel.
Ella Hunt Family Details
Father: Louise Hunt
Mother: David Grob
Spouse/Relationship: Doveman
Children: –
Siblings: 2 brothers (William, Arthur), “big sister” Emily passed away
Ella Hunt Education
Blundell’s School
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Ella Hunt, and what is her weight?

| Weight | 121 lbs / 55 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 5 in / 165 cm |
Body size
| Bra size | 32B (US) / 70B (EU) |
|---|---|
| Cup size | B (US) |
| Breast/Bust size | 33 in / 84 cm |
| Waist size | 24 in / 61 cm |
| Hips size | 33 in / 84 cm |
| Dress Size | 2 (US) / 32 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 8 (US) |
Appearance
| Eye Color | Hazel |
|---|---|
| Hair Color | Brown |
| Nationality | British |
| Race / Ethnicity | White |
Read: Simone Ashley, Jung Ho-yeon, and Greta Gerwig.
Dear Readers, We shared Ella Hunt’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.