Lottie Moss’ height is 5 ft 6 in / 168 cm. Her weight is 115 lbs / 52 kg. Her bra size is 32D. Lottie Moss’ body measurements are 32-24-36 inches. Her shoe size is 8 (US). Her dress size is 4 (US). Her hair color is Blonde. Her eye color is Blue.
Lottie Moss Family Details
Father: Peter Edward Moss
Mother: Inger Moss
Spouse/Relationship: Themy Kalaitzis (currently dating)
Children: No
Siblings: Kate Moss, Nick Moss
Niece: Lila Moss
Lottie Moss Education
Secondary Education at St Bede’s School
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Lottie Moss, and what is her weight?

| Weight | 115 lbs / 52 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 6 in / 168 cm |
Body size
| Bra size | 32D (US) / 70D (EU) |
|---|---|
| Cup size | D (US) |
| Breast/Bust size | 32 in / 84 cm |
| Waist size | 24 in / 58 cm |
| Hips size | 36 in / 86 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 8 (US) |
Appearance
| Eye Color | Blue |
|---|---|
| Hair Color | Blonde |
| Nationality | British |
| Race / Ethnicity | White (English) |
Read: Kate Moss, Kylie Minogue, and Devon Aoki.
Dear Readers, We shared Lottie Moss’ Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.