Kate Moss’ height is 5 ft 7 in / 170 cm. Her weight is 121 lbs / 55 kg. Her bra size is 32A. Kate Moss’ body measurements are 33-23-34 inches. Her shoe size is 9 (US). Her dress size is 4 (US). Her hair color is Blonde. Her eye color is Hazel.
Kate Moss Family Details
Father: Peter Edward Moss
Mother: Linda Rosina Shepherd
Spouse/Relationship: Jamie Hince
Children: Lila Moss
Siblings: Lottie Moss, Nick Moss
Kate Moss Education
Ridgeway Primary School
Riddlesdown High School in Croydon, London
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Kate Moss, and what is her weight?

| Weight | 121 lbs / 55 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 7 in / 170 cm |
Body size
| Bra size | 32A (US) / 70A (EU) |
|---|---|
| Cup size | A (US) |
| Breast/Bust size | 33 in / 84 cm |
| Waist size | 23 in / 58 cm |
| Hips size | 34 in / 86 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 9 (US) |
Appearance
| Eye Color | Hazel |
|---|---|
| Hair Color | Blonde |
| Nationality | British |
| Race / Ethnicity | White (English) |
Read: Kylie Minogue, Devon Aoki, and Olivia Holt.
Dear Readers, We shared Kate Moss’ Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.