Kylie Minogue’s height is 5 ft 0 in / 152 cm. Her weight is 108 lbs / 49 kg. Her bra size is 32B. Kylie Minogue’s body measurements are 34-23-35 inches. Her shoe size is 7 (US). Her dress size is 2 (US). Her hair color is Blonde. Her eye color is Blue.
Kylie Minogue Family Details
Father: Ronald Charles Minogue
Mother: Carol Minogue
Spouse/Relationship: Paul Solomons
Children: No
Siblings: Dannii Minogue, Brendan Minogue
Kylie Minogue Education
Camberwell High School in Melbourne, Australia
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Kylie Minogue, and what is her weight?

| Weight | 108 lbs / 49 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 0 in / 152 cm |
Body size
| Bra size | 32B (US) / 70B (EU) |
|---|---|
| Cup size | B (US) |
| Breast/Bust size | 34 in / 86 cm |
| Waist size | 23 in / 58 cm |
| Hips size | 35 in / 89 cm |
| Dress Size | 2 (US) / 32 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 (US) |
Appearance
| Eye Color | Blue |
|---|---|
| Hair Color | Blonde |
| Nationality | Australian, British |
| Race / Ethnicity | White (Irish, Welsh, and English) |
Read: Devon Aoki, Olivia Holt, and Sara Foster.
Dear Readers, We shared Kylie Minogue’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.