Sara Foster’s height is 5 ft 9 in / 175 cm. Her weight is 121 lbs / 55 kg. Her bra size is 34B. Sara Foster’s body measurements are 34-24-34 inches. Her shoe size is 9.5 (US). Her dress size is 4 (US). Her hair color is Blonde. Her eye color is Green.
Sara Foster Family Details
Father: David Foster
Mother: Rebecca Dyer
Spouse/Relationship: Tommy Haas
Children: Valentina Evelyn, and Josephine Lena
Siblings: Erin Foster, Jordan Foster, Allison Jones Foster, Tamre Winger, Amy S. Foster
Sara Foster Education
Crossroads High School
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Sara Foster, and what is her weight?

| Weight | 121 lbs / 55 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 9 in / 175 cm |
Body size
| Bra size | 34B (US) / 75B (EU) |
|---|---|
| Cup size | B (US) |
| Breast/Bust size | 34 in / 86 cm |
| Waist size | 24 in / 61 cm |
| Hips size | 34 in / 86 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 9.5 (US) |
Appearance
| Eye Color | Green |
|---|---|
| Hair Color | Blonde |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | White |
Read: Addison Timlin, Elsa Pataky, and Gal Gadot.
Dear Readers, We shared Sara Foster’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.