Addison Timlin’s height is 5 ft 1 in / 155 cm. Her weight is 126 lbs / 57 kg. Her bra size is 34C. Addison Timlin’s body measurements are 37-25-36 inches. Her shoe size is 6 (US). Her dress size is 6 (US). Her hair color is Dark Brown. Her eye color is Light Brown.
Addison Timlin Family Details
Father: R.J. Timlin
Mother: Jayne Timlin
Spouse/Relationship: Jeremy Allen White
Children: Ezer Billie White, Dolores Wild White
Siblings: Breana Timlin (sister), and Keely Timlin
Addison Timlin Education
Professional Performing Arts School in Manhattan, New York
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Addison Timlin, and what is her weight?

| Weight | 126 lbs / 57 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 1 in / 155 cm |
Body size
| Bra size | 34C (US) / 75C (EU) |
|---|---|
| Cup size | C (US) |
| Breast/Bust size | 37 in / 94 cm |
| Waist size | 25 in / 64 cm |
| Hips size | 36 in / 91 cm |
| Dress Size | 6 (US) / 38 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 6 (US) |
Appearance
| Eye Color | Light Brown |
|---|---|
| Hair Color | Dark Brown |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | White |
Read: Elsa Pataky, Gal Gadot, and Brittny Ward.
Dear Readers, We shared Addison Timlin’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.