Brittny Ward’s height is 5 ft 10 in / 178 cm. Her weight is 130 lbs / 59 kg. Her bra size is 32C. Brittny Ward’s body measurements are 32-25-35 inches. Her shoe size is 9.5 (US). Her dress size is 4 (US). Her hair color is Black. Her eye color is Brown.
Brittny Ward Family Details
Father: Not Publicly Available
Mother: Not Publicly Available
Spouse/Relationship: Jenson Button
Children: Hendrix Jonathan Button
Siblings: No
Brittny Ward Education
Schooling in Sacramento, California
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Brittny Ward, and what is her weight?

| Weight | 130 lbs / 59 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 10 in / 178 cm |
Body size
| Bra size | 32C (US) / 70C (EU) |
|---|---|
| Cup size | C (US) |
| Breast/Bust size | 32 in / 81 cm |
| Waist size | 25 in / 64 cm |
| Hips size | 35 in / 89 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 9.5 (US) |
Appearance
| Eye Color | Brown |
|---|---|
| Hair Color | Black |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | White |
Read: Clea DuVall, Jordana Brewster, and Michelle Rodriguez.
Dear Readers, We shared Brittny Ward’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.