Clea DuVall’s height is 5 ft 5 in / 165 cm. Her weight is 137 lbs / 62 kg. Her bra size is 34B. Clea DuVall’s body measurements are 36-31-37 inches. Her shoe size is 8 (US). Her dress size is 6 (US). Her hair color is Black. Her eye color is Hazel.
Clea DuVall Family Details
Father: Steph DuVall
Mother: Rosemary Hatch
Spouse/Relationship: Mia Weier (m. 2015)
Children: No
Siblings: No
Clea DuVall Education
LACHSA (Los Angeles County High School for the Arts
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Clea DuVall, and what is her weight?

| Weight | 137 lbs / 62 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 5 in / 165 cm |
Body size
| Bra size | 36B (US) / 80B (EU) |
|---|---|
| Cup size | B (US) |
| Breast/Bust size | 36 in / 91 cm |
| Waist size | 31 in / 79 cm |
| Hips size | 37 in / 94 cm |
| Dress Size | 6 (US) / 38 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 8 (US) |
Appearance
| Eye Color | Hazel |
|---|---|
| Hair Color | Black |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | White |
Read: Jordana Brewster, Michelle Rodriguez, and Debby Ryan.
Dear Readers, We shared Clea DuVall’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.