Elsa Pataky’s height is 5 ft 3½ in / 161 cm. Her weight is 119 lbs / 54 kg. Her bra size is 34B. Elsa Pataky’s body measurements are 34-25-35 inches. Her shoe size is 7 (US). Her dress size is 4 (US). Her hair color is Blonde. Her eye color is Green.
Elsa Pataky Family Details
Father: José Francisco Lafuente
Mother: Cristina Pataky Medianu
Spouse/Relationship: Chris Hemsworth
Children: India Rose Hemsworth, Tristan Hemsworth, Sasha Hemsworth
Siblings: Cristian Prieto Medianu
Elsa Pataky Education
Universidad CEU San Pablo
Fundación Universitaria San Pablo CEU
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Elsa Pataky, and what is her weight?

| Weight | 119 lbs / 54 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 3½ in / 161 cm |
Body size
| Bra size | 34D (US) / 75D (EU) |
|---|---|
| Cup size | D (US) |
| Breast/Bust size | 34 in / 86 cm |
| Waist size | 25 in / 64 cm |
| Hips size | 35 in / 89 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 (US) |
Appearance
| Eye Color | Green |
|---|---|
| Hair Color | Blonde |
| Nationality | Spanish |
| Race / Ethnicity | White |
Read: Gal Gadot, Brittny Ward, and Clea DuVall.
Dear Readers, We shared Elsa Pataky’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.