Lila Moss’ height is 5 ft 6 in / 168 cm. Her weight is 100 lbs / 45 kg. Her bra size is 30A. Lila Moss’ body measurements are 30-24-34 inches. Her shoe size is 5 (US). Her dress size is 4 (US). Her hair color is Blonde. Her eye color is Green.
Lila Moss Family Details
Father: Jefferson Hack
Mother: Kate Moss
Spouse/Relationship: Yoni Helbitz
Children: –
Siblings: None.
Lila Moss Education
Highgate School in London
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Lila Moss, and what is her weight?

| Weight | 100 lbs / 45 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 6 in / 168 cm |
Body size
| Bra size | 30A (US) / 65A (EU) |
|---|---|
| Cup size | A (US) |
| Breast/Bust size | 30 in / 76 cm |
| Waist size | 24 in / 61 cm |
| Hips size | 34 in / 86 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 5 (US) |
Appearance
| Eye Color | Green |
|---|---|
| Hair Color | Blonde |
| Nationality | British |
| Race / Ethnicity | White |
Read: Ayesha Curry, Maude Apatow, and Imaan Hammam.
Dear Readers, We shared Lila Moss’ Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.