Olivia Holt’s height is 5 ft 3½ in / 161 cm. Her weight is 117 lbs / 53 kg. Her bra size is 32B. Olivia Holt’s body measurements are 33-23-33 inches. Her shoe size is 7 (US). Her dress size is 2 (US). Her hair color is Blonde. Her eye color is Hazel.
Olivia Holt Family Details
Father: Mark Holt
Mother: Kim Holt
Spouse/Relationship: Adam DiMarco
Children: No
Siblings: Morgan Toll, Cade Holt
Olivia Holt Education
Oak Park High School
University of Southern California
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Olivia Holt, and what is her weight?

| Weight | 117 lbs / 53 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 3½ in / 161 cm |
Body size
| Bra size | 32B (US) / 70B (EU) |
|---|---|
| Cup size | B (US) |
| Breast/Bust size | 33 in / 84 cm |
| Waist size | 23 in / 58 cm |
| Hips size | 33 in / 84 cm |
| Dress Size | 2 (US) / 32 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 (US) |
Appearance
| Eye Color | Hazel |
|---|---|
| Hair Color | Blonde |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | White |
Read: Sara Foster, Addison Timlin, and Elsa Pataky.
Dear Readers, We shared Olivia Holt’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.