Delilah Belle Hamlin’s height is 5 ft 7 in / 170 cm. Her weight is 110 lbs / 50 kg. Her bra size is 32B. Delilah Belle Hamlin’s body measurements are 32B-23-34 inches. Her shoe size is 7 (US). Her dress size is 4 (US). Her hair color is Blonde. Her eye color is Green.
Delilah Belle Hamlin Family Details
Father: Harry Hamlin
Mother: Lisa Rinna
Spouse/Relationship: Henry Eikenberry
Children: No
Siblings: Amelia Gray Hamlin, Dimitri Alexander Hamlin
Delilah Belle Hamlin Education
Halfstrom Academy
New York University (NYU)
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Delilah Belle Hamlin, and what is her weight?

| Weight | 110 lbs / 50 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 7 in / 170 cm |
Body size
| Bra size | 32B (US) / 70B (EU) |
|---|---|
| Cup size | B (US) |
| Breast/Bust size | 32 in / 81 cm |
| Waist size | 23 in / 58 cm |
| Hips size | 34 in / 86 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 (US) |
Appearance
| Eye Color | Green |
|---|---|
| Hair Color | Blonde |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | White |
Read: Amelia Gray Hamlin, Amelia Gray Hamlin, and Jennie Kim.
Dear Readers, We shared Delilah Belle Hamlin’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.