Lisa Rinna’s height is 5 ft 7 in / 170 cm. Her weight is 128 lbs / 58 kg. Her bra size is 34C. Lisa Rinna’s body measurements are 36-26-35 inches. Her shoe size is 8.5 (US). Her dress size is 4 (US). Her hair color is Dark Brown. Her eye color is Hazel.
Lisa Rinna Family Details
Father: Frank Rinna
Mother: Lois Rinna
Spouse/Relationship: Harry Hamlin
Children: Amelia Gray Hamlin, Delilah Belle Hamlin
Siblings: Nancy Rinna
Lisa Rinna Education
North Medford High School
University of Oregon
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Lisa Rinna, and what is her weight?

| Weight | 128 lbs / 58 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 7 in / 170 cm |
Body size
| Bra size | 34C (US) / 75C (EU) |
|---|---|
| Cup size | C (US) |
| Breast/Bust size | 36 in / 91 cm |
| Waist size | 26 in / 66 cm |
| Hips size | 35 in / 89 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 8.5 (US) |
Appearance
| Eye Color | Hazel |
|---|---|
| Hair Color | Dark Brown |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | White (Italian, Portuguese, and English) |
Read: Amelia Gray Hamlin, Jennie Kim, and Manuela Arcuri.
Dear Readers, We shared Amelia Gray Hamlin’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.