Amelia Gray Hamlin’s height is 5 ft 10 in / 178 cm. Her weight is 121 lbs / 55 kg. Her bra size is 32B. Amelia Gray Hamlin’s body measurements are 32-25-34 inches. Her shoe size is 10½ (US). Her dress size is 4 (US). Her hair color is Brown. Her eye color is Brown.
Amelia Gray Hamlin Family Details
Father: Harry Hamlin
Mother: Lisa Rinna
Spouse/Relationship: Nicolai Marciano
Children: No
Siblings: Delilah Belle Hamlin, Dimitri Alexander Hamlin
Amelia Gray Hamlin Education
High School in Los Angeles
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Amelia Gray Hamlin, and what is her weight?

| Weight | 121 lbs / 55 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 10 in / 178 cm |
Body size
| Bra size | 32B (US) / 70B (EU) |
|---|---|
| Cup size | B (US) |
| Breast/Bust size | 32 in / 81 cm |
| Waist size | 25 in / 64 cm |
| Hips size | 34 in / 86 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 10½ (US) |
Appearance
| Eye Color | Brown |
|---|---|
| Hair Color | Brown |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | White |
Read: Jennie Kim, Manuela Arcuri, and Pamela Anderson.
Dear Readers, We shared Amelia Gray Hamlin’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.