Grace Gummer’s height is 5 ft 7 in / 170 cm. Her weight is 132 lbs / 60 kg. Her bra size is 34B. Grace Gummer’s body measurements are 34-26-35 inches. Her shoe size is 9 (US). Her dress size is 4 (US). Her hair color is Blonde. Her eye color is Blue.
Grace Gummer Family Details
Father: Don Gummer
Mother: Meryl Streep
Spouse/Relationship: Mark Ronson (m. 2021), Tay Strathairn (m. 2019–2020)
Children: 2
Siblings: Mamie Gummer, Louisa Jacobson, Henry Wolfe
Grace Gummer Education
Poly Prep Country Day School Middle/Upper Schools Dyker Heights Campus, Vassar College
Body Measurements
Height and Weight
How tall is Grace Gummer, and what is her weight?

| Weight | 132 lbs / 60 kg |
|---|---|
| Height | 5 ft 7 in / 170 cm |
Body size
| Bra size | 34B (US) / 75B (EU) |
|---|---|
| Cup size | B (US) |
| Breast/Bust size | 34 in / 86 cm |
| Waist size | 26 in / 66 cm |
| Hips size | 35 in / 89 cm |
| Dress Size | 4 (US) / 34 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 9 (US) |
Appearance
| Eye Color | Blue |
|---|---|
| Hair Color | Blonde |
| Nationality | American |
| Race / Ethnicity | White |
Read: Delilah Belle Hamlin, Amelia Gray Hamlin, and Amelia Gray Hamlin.
Dear Readers, We shared Grace Gummer’s Body Measurements, Height, Weight, Bra Size, and Shoe Size details. Please do share this post with your friends. Continue to visit this website and read about your favorite celebrity’s fitness information.